Go to ...
RSS Feed

czwartek, Marzec 21, 2019

Recenzja książki „Prawda o… KS Hetman Zamość i KS Hetmanek Zamość – co się stało, zdarzenia i fakty”


Tytuł książki Jerzego Ślusarczyka sugeruje, że możemy mieć do czynienia z perspektywą czysto subiektywną, publikacją pisaną pośpiesznie, której intencją jest zabranie głosu w sprawie ważnej dla autora. To jednak pozory, zgadza się, są tutaj uproszczenia, warsztatowe niedociągnięcia, książce przydałoby się porządne przeredagowanie, mniej narracji z perspektywy autora, jednak jej treść nie dotyczy tylko kwestii koncentrujących się na Ślusarczyku. Jest to raczej głośne i celne wezwanie do dyskusji.

Ślusarczyk etatowo przewodził Hetmanowi od lipca 2007 do marca 2008. Opinia publiczna nie zawsze była mu przychylna, a jego obwiniano za upadek klubu. W książce jednak stara się dowieść, że nie miał dużego wpływu na to, jakie informacje trafiały do mediów, a te które trafiały – były zwykle wezwaniem do bezsensownego linczu. Najbardziej Ślusarczyk obwinia zamojski magistrat. Szczególnie dostaje się prezydentowi, który nie wykazywał aktywności w celu udzielania pomocy klubowi.
Odpowiedź na pytanie, co jest prawdą, a co nią nie jest, zostawić należy czytelnikom, którzy dysponując wiedzą na temat zamojskich władz oraz lokalnej promocji sportu, przeanalizują dane, a potem niczym Sherlock Holmes, drogą dedukcji, ocenią zasadność oskarżeń Ślusarczyka. Uważam jednak, że o wiele więcej niż same argumenty zdziałać może to, co będzie się o sprawie mówiło już po premierze książki. Uważny Czytelnik będzie więc jeszcze uważniej wyłapywał informacje, może baczniej patrzył na ręce obu stron konfliktu. Bo jeśli osoby, które Ślusarczyk wskazuje jako winne, nabiorą wody w usta, nie trzeba będzie detektywa, aby zauważyć, że coś jest na rzeczy. Ktoś potrząsnął klatką, pytanie tylko, czy kanarki zaczną głośniej śpiewać.

Gonzo

Social Share Toolbar

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More Stories From Uncategorized

About admin,